Publikacijos

Tiesos.lt redakcija siūlo skaitytojams pokalbį su Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos profesoriumi, vaikų ir paauglių psichiatru, Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininku dr. Dainiumi Pūru.

Kelios dešimtys žmonių, daugiausia jaunieji konservatoriai, trečiadienio popietę susirinko į piketą prie Rusijos ambasados Vilniuje, ragindami vykdyti 2008 metais pasirašytą Rusijos ir Gruzijos karinio konflikto paliaubų susitarimą.

Jaunoji karta užsimojo spręsti sveikatos priežiūros sistemos piktžaizdę – kyšininkavimą. Tačiau pacientų įprotis duoti, o gydytojų – imti įsikeroję taip giliai, kad apčiuopiamų rezultatų gali tekti laukti dar ilgai.
Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė vasario 4 dieną Kaune pasveikino dramaturgę Daivą Čepauskaitę, kurią Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ paskelbė metų Tolerancijos žmogumi, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).
Lietuvos Katalikų Bažnyčia savo energiją galėtų labiau skirti ne politinės įtakos stiprinimui, o pakantumo skatinimui tarp visuomenės grupių, mat lietuviai yra tapę keistais katalikais – emigruoja į nekatalikiškus kraštus, žudosi ir yra linkę nekęsti visų, kurie yra bent kiek kitokie.
Sovietinio komunizmo pasekmės iki galo nėra įsisąmonintos ir įvertintos, o daugelis žmonių, neturėdami įgūdžių gyventi laisvėje, palūžo ir pasinėrė į save naikinantį elgesį, konstatuoja Vilniaus universiteto (VU) docentas, vaikų ir paauglių psichiatras Dainius Pūras.
Potrauminio streso sindromas ir menkavertiškumo kompleksas – tokią diagnozę Lietuvai rašo vaikų ir paauglių psichiatras, Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto narys ekspertas, Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) valdybos pirmininkas Dainius Pūras.
Lietuvoje paskutiniu metu vyksta aštri ir prasminga diskusija apie tai, kaip mes vertiname Europos vertybes. Neretai tenka girdėti pasisakymus, kad liberalios demokratijos vertybės, kurios įsitvirtino Europos Sąjungoje, Lietuvai esą netinka, nes jos prieštarauja pamatinėmis vadinamomis mūsų tautos vertybėms.